انتخاب کفپوش مناسب
انتخاب کفپوش مناسب

انتخاب کفپوش مناسب

زمانیکه تصمیم می گیریم خانه مان را زیباتر کنیم و یا اینکه بخواهیم آن را نوسازی کنیم، اولین تغییری که به ذهنمان می رسد انتخاب کفپوش مناسب است. برای انتخاب کفپوش مناسب ، گرفتن بهترین تصمیم و اطمینان به انتخابمان باید ساعات زیادی را صرف انتخاب مناسب کنیم. در این مقاله دیجی پارکت سعی دارد اطلاعات کافی را برای انتخاب کفپوش در اختیار شما قرار دهد.

خرید کفپوش شبیه به خرید قالیچه و یا فرش نیست. چون نمی توان کفپوش را بعد از گذشت یک سال تعویض کرد. هنگامی که کفپوش را خریداری می کنید، اگر مورد قبول نبوده و یا دوست نداشته باشیم و یا اگر از کیفیت بالایی برخوردار نباشد، هیچ وقت خوب و دلخواه نخواهد بود . تغییر و بازسازی کف و یا یک طبقه از خانه بسیار پرهزینه است . بنابراین برای انجام این کار باید تحقیقات لازم برای طرح مناسب و اطمینان از آن را حاصل کنید . همچنین زمانی تصمیم بگیرید که تصویر واضحی از آن در ذهنتان ظاهر شود .

 چه سبکی برای خانه ی من مناسب است

انتخاب کفپوش مناسبخب، اولین سوالی که در ذهن مطرح می شود زمانی است که برای خرید پارکت می روید. چون باید براساس ذوق و سلیقه ی شخصی تصمیم گیری کرد. در واقع باید بدانید که چه چیزی دوست دارید

سبک کلاسیک و با مبلمان یا اثاثیه سنتی و یا تمایل به خرید سبک مدرن با وسایل امروزی دارید؟

حتما بخوانید :
تفاوت کفپوش پی وی سی و کفپوش چوبی با کفپوش لمینت

همچنین باید به ظاهر خانه نیز توجه کرد چون در واقع پارکت جزو اولین موارد برای تغییر در خانه است ، بنابراین باید انتخاب مناسب و آگاهانه داشته باشید. حال راهنمایی های لازم توسط سازنده ها و طراحان ارائه می شود تا به شما برای انتخاب مدل های مختلف کفپوش برای منزل تان و آنچه که می خواهید و اینکه کدامیک بیشتر مناسب خانه شما است ، کمک خواهد کرد.

 چه رنگی مناسب خانه ام است

ابتدا باید توجه کنید که چه مقدار نور طبیعی در تمامی اتاق ها وجود دارد. در واقع سطح نور گیری اتاق ها را بررسی کنید. چون که انتخاب رنگ کفپوش ها براساس مقدار نور طبیعی صورت می گیرد.

کفپوس روشن موجب بزرگی و وسعت و سرزندگی اتاق ها شده و فضای تاریک خانه را روشن تر می کند.

انتخاب کفپوش مناسباگر پنجره های اتاق محدود و کم باشند و شما فضای خانه ای گرم و دلپذیر را می خواهید، باید پارکت هایی با رنگ طبیعی ( رنگ چوب ) را در نظر بگیرید.

اگر خواستار خانه ای با ظاهر لوکس و تجملاتی هستید، باید از تن رنگ تیره استفاده کنید. چون رنگ تیره شکوه و عظمت خاصی را به خانه و اتاق ها می بخشد.

 مساحت خانه ام چقدر است

شما باید هر اتاق از منزلتان را جداگانه اندازه گیری کنید و مساحت خانه تان را تخمین بزنید ، چون می توان در هر کدام از این اتاق ها از نوع مختلفی از پارکت استفاده کرد.

حتما بخوانید :
آموزش نصب پارکت لمینت با فوم همراه با فیلم

در انتخاب پارکت مناسب پارکت های بزرگ برای نصب در اتاق های بزرگ توصیه می شوند.

اگر فضای کوچکی دارید ، باید از پارکت هایی که باریک هستند استفاده کنید.

انتخاب پارکت مناسبدر انتخاب کفپوش مناسب شما باید قبل از خرید کفپوش به چگونگی استفاده از آن در اتاق های خانه تان توجه داشته باشید. اگر می خواهید آن ها را در آشپزخانه نصب کرده و ساعات زیادی را صرف پخت و پز می کنید ، باید با درایت سبک کفپوش را انتخاب کنید. همچنین ممکن است یک چاه فاضلاب بر روی کف پوش نصب شود، بنابراین باید کفپوشی مقاوم در برابر آب استفاده شود. بعلاوه اگر حیوان خانگی (گربه یا سگ) دارید، ممکن است بعضی از آنها کف پوش را خراش دهند که برای این موضوع نیز باید کف پوشی مقاوم استفاده کرد.

این ها مواردی بود که به عنوان پیشنهاد برای خرید کفپوش و پارکت ارائه گردید . چنانچه نظر و یا پیشنهاد دیگری در این باره به ذهنتان می رسد ، حتما آن را در قسمت دیدگاه ها با ما در جریان بگذارید . برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی می توانید به مجله دیجی پارکت مراجعه فرمایید .

انتخاب پارکت مناسب