دکوراسیون خانه ، از کجا و چگونه شروع کنیم
دکوراسیون منزل ، از کجا و چگونه شروع کنیم (قسمت دوم)

با ادامه مقاله دکوراسیون خانه ، از کجا و چگونه شروع کنیم و ایده های شروع طراحی دکوراسیون منزل در خدمت شما هستیم.

شریک خود را را در پروژه درگیر کنید…

معمولا در بین زوج ها کسی که علاقه ی بیشتری به دیزاین دارد وقت بیشتری صرف میکند و دیگری میگوید هرچه که تو انتخاب کنی… اما بهتر است که بخشی از وقت خود را برای دیدن و انتخاب کردن تصاویر بگذارید. شما میتوانید عکس ها را کنار هم بچینید در این صورت شباهت ها به سرعت دیده می شود و خواسته ی شما مشخص میشود.

 

دکوراسیون منزل ، از کجا و چگونه شروع کنیم

 

هر کاری دلتان می خواهد نکنید!

زیرا به محض این که شروع به خرید کنید، کسانی که می گفتند نظری ندارم، ناگهان صاحب نظر می شود. بنابراین او را وادار کنید که در شروع کار زمانی را با شما سپری کرده و فقط به عکس های دکوراسیون های داخلی نگاه کند.

آلانا هومسلی (Alana Homesley) طراح داخلی از وودلند هیلز کالیفرنیا می گوید : یکی دو ساعت با هم پای کامپیوتر بنشینید و تعدادی عکس نگاه کرده و درباره آنها با هم گفتگو کنید. وقتی تصویر اتاقی را می بینید، از شریک زندگی تان بپرسید که چه چیزی را در آن اتاق دوست دارد و از چه چیز آن خوشش نمی آید؟

روش دیگر این است که هر یک از شما جداگانه مجموعه ای از تصاویر دکوراسیون منزل جمع آوری کنید، سپس کنار هم بنشینید و انتخاب هایتان را با هم مقایسه کنید. با این روش انتخاب های اولیه شما تحت تاثیر نفر دیگر صورت نمی گیرد. وقتی انتخاب هایتان را با هم مرور می کنید، تفاوت ها و شباهت ها فورا آشکار می شوند.

حتما بخوانید :
طراحی نمای رومی و از سیر تا پیاز آن

دکوراسیون منزل ، از کجا و چگونه شروع کنیم

من نمیدانم که چه چیزی برای دکوراسیون منزل میخواهم!!!

بسیاری از مردم نمیدانند که چه چیزی می خواهند. اجازه ندهید که این موضوع شما را ناراحت کند. بگذارید عکس هایی که جمع آوری کرده اید شما را راهنمایی کنند که چه سبکی برای شما مناسب است.

اجازه دهید ویژگیهایی از قبیل سبک و مدل مبلمان و پالت رنگ و الگوها و طرح ها و متریال ها و تعداد مبلمان برای هر اتاق شما را راهنمایی کند.

اکثر مردم سطح محدوده آسایش عمومی را می پسندند. به این ترتیب میدانند که چه اتاقی را دوست دارند در آن باشند و چه اتاق هایی را دوست ندارند. اگرچه ریسک خارج شدن از محدوده آسایش خود گاهی خوب است ولی به هرحال بعید است که شما زندگی در یک فضای معاصر مینیمالیستی لذت ببرید اگر تمایل طبیعی شما به سبک فرانسوی است. بنابراین به غرایز خود اعتماد کنید.

دکوراسیون منزل ، از کجا و چگونه شروع کنیم

اکنون که شما یک دید کلی از ظاهری که می خواهید به فضای داخلی بدهید به دست آورده اید، فهرستی از اقلام و اثاثیه مهم خود تهیه کرده، و مشخص کنید که کدام یک را نگه می دارید و کدام را دور می اندازید.

در نظر داشته باشید که اگر شما به یک مبل علاقه دارید اما از پارچه آن بدتان می آید، می توانید فقط پارچه اش را عوض کنید. لوازم چوبی را می توان رنگ آمیزی یا نقاشی کرد و وسایل را می توان تغییر کاربری داد. همین طور اگر وسیله ای موروثی دارید که ارزش معنوی بالایی برایتان دارد اما چشم دیدنش را ندارید، بدانید که زندگی کوتاه تر از آن است که بخواهید با چیزهایی که دوست ندارید زندگی کنید.

حتما بخوانید :
دکوراسیون خانه ، از کجا و چگونه شروع کنیم (قسمت اول)

دکوراسیون منزل ، از کجا و چگونه شروع کنیم

کار را در آن واحد انجام دهیم یا مرحله به مرحله؟

اگر بودجه کافی دارید، تردید نکنید و کار را در آن واحد انجام دهید. اگر می خواهید همه چیز را یکباره انجام دهید اما در حال حاضر امکان تامین هزینه اش را ندارید، پولتان را جمع کنید و بعدا کار را یکسره انجام دهید.

اگر هزینه انجام یکباره کار دکوراسیون منزل را ندارید و اهمیتی هم برایتان ندارد که همه چیز هم زمان انجام شود، بهتر است پروژه را در چند مرحله انجام دهید. به جای این که به طور هم زمان در تمام اتاق ها ذره ذره کار را پیش ببرید، کار یک اتاق را تمام کرده و سپس سراغ اتاق بعدی بروید.

هومسلی می گوید : اکثر مردم از زندگی در یک فضای نیمه تمام احساس خشنودی نخواهند کرد. من فکر می کنم بهتر است صبر کنید تا زمانی که موقعیت مناسب برای انجام کار در یک مرحله فراهم شود.

اتاق نشیمن محل مناسبی برای شروع است، زیرا فضایی است که می توانید با افتخار به دوستانتان نشان بدهید و از تحسین و تشویق آنها بهره مند شوید، انرژی لازم و یک سکوی پرتاب برای ادامه کار.

منبع : houzz.com