دیجی پارکت
۱۲نکته کلیدی که تزئینات و طراحی هر اتاقی را بهتر میکند (قسمت دوم)

پیشتر ۶ نکته کلیدی درباره طراحی یک اتاق را برای شما توضیح دادیم ، با ادامه مقاله ۱۲نکته کلیدی که تزئینات و طراحی هر اتاقی را بهتر میکند در خدمت شما هستیم

خطوط دید را در نظر بگیرید :

نقطه ی کانونی باید آزاد و روشن باشد. به طوری که شما وقتی در آن قرار گرفتید احساس راحتی کنید نه اینکه اتاق شما را دربر گیرد به همین دلیل بهترین نثطه برای فضای کانونی مقابل ورودی اتاق است.

طراحیکلکسیون خود را ویرایش کنید :

از قطعاتی که فقط برای شما خاطره دارند یا آشنا هستند اما مناسب فضای شما نیستند استفاده نکنید. زیرا برای من مهم نیست که این وسیله هدیه ای از طرف عمه ی شماست اگر برای این اتاق مناسب نیست باید جای مناسبی در اتاق دیگری پیدا کنیم.

در عکس رنگ سیاه و سفید را میبینیم که تعادل را به خوبی برقرار کرده است. قبل از اینکه خانه ای را ترک کنید به دقت نگاه کنید و یک وسیله را در آنجا باقی بگذارید به این ترتیب طراحی در آن متوقف نمی شود.

به مقیاس و تناسب دقت کنید :

اصلا خوب به نظر نمیرسد که وسیله ای به بزرگی یک فیل را به خانه بیاورید و یا انقدر کوچک که به چشم نیاید. بنابراین به مقیاس دقت کنید.

حتما بخوانید :
چگونه بهترین دکوراسیون اتاق پسرانه را انتخاب کنیم؟

قاب آینه ای که می بینید به شکل یک خورشید است و دیوار ساده ی ما را به زیبایی طراحی کرده است. تعداد جام های روی میز ۵ و یا حتی ۳ هارمونی متناسبی با آینه دارد.

طراحی دکوراسیوناضافه کردن نور و خطوط روشن :

در قسمت نشیمن این آشپزخانه که در عکس میبینید قاب عکس کاملا روشن است . آثار هنری هایلایت شده اند و فضای داخلی کابینت ها با نور به زیبایی پر شده است. به صورتی که اگر فقط یک نور از وسط داشته باشیم چنین نتیجه ی چشمگیری نخواهیم داشت.

در ساختمانهای بسیار خاص از خطوط نوری متنوع که علاقه را در بیننده ایجاد میکند استفاده میشود. اگر در یک اتاق همه چیز به یک اندازه روشن باشد هیچ وسیله ای بیشتر به چشم نمی آید.

انتخاب یک نقطه ی کانونی و حتی یک نقطه ی کانونی ثانویه میتواند کمکی به برجسته کردن وسایل کند. استفاده از نور عمومی بیشتر و در برخی قسمت ها نور کمتر مثل یک میز نور بسیار جالب توجه است.

طراحی دکور

از رنگ های بلد وپر رنگ استفاده کنید :

شخصیت دادن به فضای اتاق است که باعث میشود اتاق عالی به نظر برسد.

پیشتر هم در مقاله ….. گفتیم ، خواسته های خود را به صورت یک لیست درآورید و از این کار لذت ببربد. هرچه بیشتر تلاش کنید بهتر متوجه می شوید که چه وسیله ای مناسب و خوب است و چه وسیله ای به کار نمی اید.

حتما بخوانید :
پوستر دیواری سه بعدی تحولی بزرگ در دکوراسیون داخلی

عناصر غیر منتظره را با هم ترکیب و استفاده کنید. مثل آن چیزی که در عکس می بینید . استفاده از مبلمان غیر منتطره عثمانی و یا قفسه های کتاب و لوستری که در اتاق های نشیمن معمولی به صورت غیر متعارف است ولی در نهایت می بینیم که نتیجه  بسیاری جذاب و دلنشین است.

از وسایل اضافه اجتناب کنید! اگر که می خواهید که واقعا فضای جالب و منحصر به فرد داشته باشید.

دکوراسیون داخلی

نادیده گرفتن همه ی اصول طراحی به نفع خلاقیت :

برخی دستورالعمل های عمومی هستند که همه ی مردم از آن ها استفاده می کنند حتی اگر برای فضای آنها مناسب نباشد و یا فضای خاصی را به وجود نیاورد.

به دنبال یک دستورالعمل شخصی باشید که هم شما را خوشحال کند و هم راحت و مدرن باشد. بیش از حد تزئین کردن اتاق واقعا فضا را مدرن نمی کند.

در عکس می بینیم که کالکشنی از بالش ها و آثار هنری مثل تابلو آرایش هنری زیبایی به فضا داده است.

 

 

 

۱۲نکته کلیدی که تزئینات و طراحی هر اتاقی را بهتر میکند (قسمت اول) >>