رهگیری سفارش

هزینه ارسال براساس تعرفه باربری و یا تیپاکس است و دیچی پارکت هیچ منفعتی در این بین ندارد و این مبلغ هنگام تحویل کالا توسط خریدار به مسئول تحویل کالا پرداخت می گردد.

سفارشات غیر ساخت که تا ساعت 14 روزهای شنبه تا چهارشنبه مراحل پرداخت آنها تکمیل شود ، همان روز جهت ارسال کالا به انبار معرفی می‌گردند و نهایت تا24ساعت ارسال می گردد، توجه فرمایید زمان تحویل توسط باربری برعهده دیجی پارکت نمی باشد. زمان آماده سازی و تحویل محصولات پرده ۷ تا ۱۰ روز کاری (بغیر از روزهای تعطیل و ۵شنبه جمعه و روزهای پیک سال مثل 2ماه آخر سال که نهایت10-12روز کاری آماده می شود) می باشد؛ پرده به ابعاد سفارشی مشتری در کارخانه تولید می گردد و معمولا 4-5روزه آماده میشود و باقی این زمان زمان ارسال و تحویل توسط باربری است که دیجی پارکت در آن دخالتی ندارد و همواره سعی دارد بهترین روش ارسال را با توجه به مقصد مشتری انتخاب کند. همچنین سفارشات پليسه طی ۱۵روز كاري آماده مي شود.

*** تاخیرهای پیش آمده در شرایط و زمان های خاص مانند پروموشن ها، اعیاد مانند شب عید، شب یلدا و.. ، دوران بیماری اپیدمیک کورونا و .. و هر مورد دیگری اجتناب ناپذری بوده و دیجی پارکت هم هیچ دخالتی در این بین ندارد بنابراین خواستار شکیبایی از جانب شما عزیزان را هستیم.

*** در روزهای عادی، سفارش‌ طبق رویه‌ذکز شده در بخش روش‌های ارسال می‌شود. در شرایط ویژه مانند همه گیری بیماری کرونا ، جشنواره‌ها یا روزهای شلوغ و پرازدحام مانند نیمه دوم بهمن و اسفند ماه، برحسب روش و محل دریافت سفارش، زمان ارسال متفاوت است و امکان دارد، طبق رویه‌های بالا صورت نگیرد.

برای پیگیری وضعیت سفارش خود به یا واتسپ ما پیام دهید و شماره سفارش و نام خود را برای ما بفرستید.

برای اطلاعات بیشتر به بخش روش های ارسال مراجعه بفرمایید.

برای پیگیری سفارش، لطفا شماره سفارش و آدرس ایمیل خود را در کادرهای زیر وارد کرده و دکمه پیگیری را فشار دهید. شماره سفارش از طریق رسید و ایمیلی که به شما ارسال شده در اختیارتان قرار گرفته است.