فوم رول پارکت لمینت ( راهنمای خرید فوم رول )

فوم رول پارکت لمینت ( راهنمای خرید لایه زیرین برای کفپوش )

فوم یا لایه زیرین در کفپوش ها یک آپشن اضافی نیست بلکه بخش جدا نشدنی از آن است و آن تعیین می کند که شما چه احساسی از کفپوشتان داشته باشید. دیجی پارکت به عنوان یک وبسایت تخصصی فروش انواع کفپوش برای آرامش خاطر شما تمام کفپوش ها و لوازم جانبی آن را دارد و اطلاعات کاملی از هر کدام در اختیارتان می گذارد. لایه زیرین کفپوش یکی از این موارد است که بخش بسیار مهمی از خرید کفپوش را شامل می شود. لایه زیرین ( فوم رول پارکت لمینت ) تا حد زیادی میزان راحتی کفپوش شما را افزایش می دهد حتی 30 تا 50% بیشتر از فرش، چرا که مانند کمک فنر برای کفپوش ها هستند و در مقابل رفت و آمد حتی در یک خانواده معمولی از آنها محافظت می کنند و ظاهر و احساس فوق العاده کفپوشتان را ماندگارتر می کنند.

چرا باید برای کفپوش لمینت فوم یا لایه زیرین انتخاب کنیم؟

گاهی اوقات فوم پارکت لمینت ( لایه زیرین ) به عنوان هزینه اضافه یا بی معنی شمرده می شود اما در واقع جز جدانشدنی از کفپوش است و آنچه که شما از ظاهر و احساس کفپوش می خواهید را لایه زیرین به شما می دهد. در واقع لایه زیرین کلید افزایش طول عمر کفپوش شماست و به شما اطمینان می دهد که پولی که برای آن خرج کرده اید کاملا ارزش آن را داشته است.

فوم پارکت لمینت ( راهنمای خرید لایه زیرین برای کفپوش )۱- چرا فوم رول ( لایه زیرین ) :

  • عمق نسبی و راحتی زیادی در زیر پا ایجاد می کند.
  • مانند یک کمک فنر عمل می کند و از شرایط کفپوش شما محافظت می کند.
  • به عنوان یک عایق در مقابل صدا عمل می کند.
  • عایق گرماست و دمای خانه شما را همیشه متعادل نگه می دارد و کمک به صرفه جویی در مصرف انرژی می کند.
  • لایه زیرین یک لایه نرم زیر فرش یا موکت شما ایجاد می کند و هنگام راه رفتن بر روی کفپوش هایتان از جمله وینیل ها ی لوکس، لمینت یا پارکت چوب احساس راحتی خواهید داشت.
  • لایه زیرین همچنین می تواند به کاهش صورت حساب قبض هایتان کمک بسیاری کند  چرا که آنها عایق گرما و حرارت هستند و خانه شما را همیشه مطبوع نگه می دارند. همچنین لایه زیرین عایق صدا هم است و به خصوص برای آپارتمان ها و ساختمان های بلند گزینه ای فوق العاده است.

انواع مختلفی از لایه های زیرین وجود دارد که با هم آنها را بررسی خواهیم کرد.

۲- انواع لایه زیرین ( فوم رول پارکت لمینت ) :

انواع مختلفی از لایه زیرین وجود دارد که بر اساس نوع اتاق و مدل آنها متفاوت است. و بسته به آنچه شما نیاز دارید می توانید یکی را انتخاب کنید. اساسا لایه های زیرین اگر در زیر موکت قرار بگیرند مانند فنر رفتار می کند و از حرکت های اضافی آن جلوگیری می کند. و این امر به طولانی شدن عمر موکت و داشتن ظاهر همیشه تازه آن کمک بسیاری می کند.

فوم پارکت لمینت ( راهنمای خرید لایه زیرین برای کفپوش )فوم رول معمولی

فوم رول های معمولی که در بازار با نام فوم پارکت لمینت نیز شناخته می شود ضد رطوبت هستند و همچنین عایق خوبی در مقابل صدا هستند. به طور خاص برای کفپوش لمینت و پارکت چوبی استفاده می شوند. از فوم ساخته شده اند تا سریع نصب شوند و به پوشاندن بی نظمی های سطح کمک بسیاری می کنند و برای استفاده های عمومی مناسب هستند.

 

فوم پارکت لمینت ( راهنمای خرید لایه زیرین برای کفپوش )فوم رول سایلنت یا فشره یا وینیل لوکس

این لایه زیرین به طور خاص از پلاستیک متراکم و وینیل ساخته شده است، و هنگام نصب به ضد لغزش بودن پارکت و وینیل کمک می کند. این لایه زیرین تا 30% عایق گرما و صداست و ایده آل برای محیط زیست است.

 

فوم پارکت لمینت ( راهنمای خرید لایه زیرین برای کفپوش )پلی ارتان

پلی ارتان یا PU یک زیرسازی لوکس، راحت و ایده آل به شما می دهد که برای محیط هایی که از موکت یا فرش استفاده می کنند گزینه ای ایده آل است. پلی ارتان از فوم بازیافتی تولید و در اندازه ها و ضخامت های مختلفی برای بودجه های مختلف تولید می شود. استفاده از  فوم رول بازیافتی کمک بسیاری به محیط زیست می کند. همچنین پلی ارتان به میزان چشمگیری حدود 85% عایق گرما و صداست.

 

فوم پارکت لمینت ( راهنمای خرید لایه زیرین برای کفپوش )وافل

نام وافل از الگوی وافل گرفته شده است و با فرش و موکت شما سازگار است. به خاطر جریان هوایی که در وافل ها جریان دارد تا 40% عمر موکت یا فرش شما را افزایش می دهند و جارو کشیدن را برای فرش و موکت راحت تر می کنند. آنها از لاستیک ساخته شده اند و به همین جهت عایق بسیار خوب و قوی برای گرما و صدا هستند. وافل در ضخامت های مختلف موجود است که ضخامت زیاد آن مناسب برای آشپزخانه و حمام است.

 

فوم پارکت لمینت ( راهنمای خرید لایه زیرین برای کفپوش )کائوچو

این لایه زیرین بسیار با دوام و مقاوم است و برای سراسر خانه به خصوص محل های پر رفت و آمد مثل راه پله یا راهروی ورودی خانه مناسب است. کائوچو 85% از مواد بازیافتی ساخته شده و به همین دلیل با محیط زیست سازگار است. کائوچو بسیار متراکم است و به همین دلیل در مقابل وسایل سنگین و پایه های مبل به خوبی عمل می کند و عمر طولانی تری دارد.

 

فوم پارکت لمینت ( راهنمای خرید لایه زیرین برای کفپوش )رزین

پاهایتان از اینکه چنین احساس لوکسی را به آنها می دهید از شما ممنون خواهند بود. رزین یک لایه فوق العاده از نظر عایق صوت و گرماست و گزینه ای عالی برای زمستان محسوب می شود که مصرف انرژی را تا حد زیادی پایین نگه می دارد.

 

فوم پارکت لمینت ( راهنمای خرید لایه زیرین برای کفپوش )Timbersafe

این لایه زیرین برای کفپوش های لمینت و پارکت های چوبی استفاده می شود. آنها بسیار متراکم هستند و از پلاستیک و پشم گوسفندان ساخته شده اند، به همین دلیل یک محیط بسیار امن برای شما به وجود می آورند و مقاومت بسیار بالای آن باعث شده تا اجسام سنگین را به راحتی تمل کنند.

 

فوم پارکت لمینت ( راهنمای خرید لایه زیرین برای کفپوش )لایه زیرین با مقاومت حرارتی پایین

برای خانه هایی که گرمایش آنها از طریق لوله های کف زمین است ایده آل است. گرمایش هایی که از کف زمین هستند از پلاستیک ساخته شده اند و خیلی مورد استقبال مردم قرار نگرفتند. این نوع از لایه زیرین کمک می کند تا جریان هوای گرم در خانه حرکت داشته باشد و نیازی به استفاده از وسایل گرمایشی دیگر نباشد. این لایه زیرین در نوع برای پارکت چوب و موکت در بازار موجود است و هر دوی آنها عایق صدا هستند.

 

دانستن رتبه بندی ها

ممکن است رتبه بندی لباس را تا به حال بر روی ملحفه دیده باشید، اما این فقط مختص لباس و ملحفه نیست بلکه فوم رول ها و لایه های زیرین هم شامل رتبه بندی از نظر چگالی، ضخامت و ترکیبات دیگر می شود. شاخص اندازه گیری رتبه بندی در لایه زیرین میزان عایق بودن آن به گرماست.

اگر لایه زیرین ( فوم رول پارکت لمینت ) دارای رتبه بندی بود هر چه عدد آن بیشتر باشد، بهتر است و گرمای بیشتری در خانه شما جریان خواهد داشت. ما در دیجی پارکت رتبه 2.5 را به عنوان رتبه حداکثر پیشنهاد می کنیم.

عددهای بالاتر که نشان از عایق بیشتر دارند، برای خانه هایی که به روش های سنتی گرم می شوند مناسب هستند.

امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید. دیجی پارکت برخی از این محصولات را بصورت مستقیم عرضه میکنید، برای مشاهده و سفارش این محصولات می‌توانید به آدرس زیر مراجعه فرمایید :

محصولات