مزایا و معایب پارکت لمینت ها را بشناسید
مزایا و معایب پارکت لمینت ها را بشناسید

مزایا و معایب پارکت لمینت ها

با توجه به نزدیک بودن نوروز احتمالا شما هم به دنبال راه هایی برای نوسازی و تغییر در خانه تان هستید یا برای خانه جدیدتان می خواهید کفپوش های مناسب بخرید. احتمالا انواع کفپوش را بررسی کرده اید و با خواندن مقاله انواع پارکت چوبی و همچنین مقاله مزایا و معایب پارکت چوبی با کفپوش چوبی به طور کامل آشنا شده اید اما کفپوش های لمینت هم گزینه ای است که نمی توان از آن گذشت برای اینکه بهتر بتوانید تصمیم بگیرید در این مقاله با مزایا و معایب پارکت لمینت را بررسی می کنیم.

 • مزایا

 1. قیمت مناسب

  با انتخاب لمینت علاوه بر تنوع بسیار زیاد در مدل های مختلف آن هزینه ای بسیار کمتری نسبت به سایر کفپوش ها پرداخت می کنید، اما ظاهری مطابق با نوع طبیعی آن خواهید داشت. در نتیجه لمینت ها از هر نوعی که باشند بسیار مقرون به صرفه هستند.

 2. مقاوم

  استفاده از ۴لایه فشرده باعث شده تا لمینت ها در برابر ضربه و فشار بسیار مقاوم باشند و برخلاف پارکت ها که نسبت به خط و خش حساس بودند می توانید از لمینت ها با خیال راحت به خصوص برای قسمت های پر رفت و آمد خانه استفاده کنید.  علاوه بر این لمینت ها برخلاف پارکت نسبت به نور خورشید مقاوم هستند و رنگشان را از دست نمی آورند.

 3. نگهداری آسان

  یکی از مهمترین ویژگی های لمینتتمیز کردن آسان آن است. برخلاف پارکت شما می توانید با خیال راحت روی لمینت را تی بکشید و از مواد و شوینده های مختلف مناسب استفاده کنید.

 • معایب

 1. لغزنده

  برخی کفپوش های لمینت به خاطر وجود مواد صنعتی بسیار لغزنده هستند و باید در انتخاب آن دقت کنید البته مدل هایی هم وجود داردند که عایق هستند و معمولا در حمام استفاده می شوند.

 2. عمر کم

  لمینت ها به خاطر وجود ۴لایه فشرده و فشاری که با رفت و آمد بر آنها وارد می شود عمر کوتاهی تری به نسبت پارکت طبیعی دارند و البته قابلیت تعویض تقریبا راحتی دارند.

 3. طبیعی نیستند

  اگر محیط زیست برایتان مهم است و دوست دارید در خانه ای که از طبیعت در آن به کار رفته زندگی کنید باید لمینت را فراموش کنید. استفاده از مواد شیمیایی و صنعتی در ساخت لمینت باعث شده تا برای افراد بسیاری به خصوص کسانی که فرزند کوچک دارند این موضوع اهمیت زیادی داشته باشد، البته با پیشرفت تکنولوژی مدل هایی تولید شده که ضد آلرژی و طبیعت دوست نیز هستند.

امیدواریم مقاله مزایا و معایب پارکت لمینت برای شما مفید واقع شده باشد.

حتما بخوانید :
پارکت ؛ انتخاب ، مزایا ، حفظ و نگهداری