کفپوش اسپکتروم رول سبز آبی شرکت بوفلور ، کفپوش سبز آبی رنگ
مزایا و معایب کفپوش pvc ( پی وی سی )

مزایا و معایب کفپوش pvc

اگر مقالات کفپوش pvc را دنبال کرده باشید تا الآن با این نوع کفپوش و انواع آن به طور کامل آشنا شدیم اگر شما هم انتخاب برایتان سخت شده و نمی توانید بهترین را انتخاب کنید با دیجی پارکت همراه باشید تا مزایا و معایب کفپوش pvc را با هم بررسی کنیم :


 • مزایا

 1. عمر طولانی
  برخلاف پارکت لمینت و پارکت چوبی کفپوش های پی وی سی عمر طولانی دارند چیزی حدود ۲۰سال که خیال شما را از بابت تعویض و تعمیر آن راحت می کند.
 2. شست و شوی آسان
  کفپوش های پی وی سی برخلاف لمینت یا پارکت چوب نیازی به مواد شوینده تخصصی ندارند و لازم نیست نگران خیس بودن تی یا ریختن آب روی زمین باشید. پی وی سی ضد آب است و شما می توانید با خیال راحت و با هر وسیله ای که دوست دارید آن را بشویید.
 3. مقاوم
  با توجه به مواد به کار رفته در پی وی سی، این کفپوش ها نسبت به خط و خش و فشار بسیار مقاوم هستند و می توانید بدون نگرانی از آنها در مکان های پر رفت و آمد استفاده کنید همچنین پی وی سی گزینه خوبی برای کسانی است که حیوان خانگی دارند زیرا علاوه بر اینکه ناخن هایشان روی سطح خط نمی اندازد منعطف است و حیوان احساس راحت تری خواهد داشت.
 4. تنوع بسیار زیاد
  پی وی سی ها از متنوع ترین کفپوش ها هستند از مدل های ساده تا طرح چوب و سنگ را شامل می شوند و شما می توانید بدون هیچ محدودیتی از هر مدلی که دوست دارید انتخاب کنید، طرح های چوب و سنگ آن به قدری واقعی و زیباست که خودتان هم در تشخیص آن شک خواهید کرد.

با مقاله مزایا و معایب کفپوش pvc ( پی وی سی ) همراه ما باشید.

 • معایب

 1. مزایا و معایب کفپوش pvc ( پی وی سی )غیر طبیعی
  یکی از معایب کفپوش های پی وی سی تولید آنها از نفت و مواد شیمیایی است که علاوه بر آسیب رساندن به محیط زیست باعث شده تا افراد زیادی از آن دست بکشند.
 2. انعطاف بیش از حد برخی مدل ها
  اگر از پی وی سی در خانه به خصوص سالن نشیمن بخواهید استفاده کنید باید بدانید که به خاطر حالت نرم آن پایه های میز و مبل ظاهر آن را خراب خواهند کرد و شما هرگز نمی توانید دکوراسیون اتاقتان را تغییر دهید مگر اینکه پایه ها را دوباره سر جای قبلی بگذارید.
 3. نور خورشید
  Pvc ها هم مانند پارکت های چوبی نسبت به نور فرابنفش خورشید حساس هستند و در صورتی که در مقابل تابش مستقیم نور خورشید باشند رنگ آنها محو خواهد شد و ظاهر زشتی پیدا می کنند.
 4. ظاهر معمولی
  با اینکه تنوع در مدل های آن زیاد است اما ظاهر فوق العاده ای به خانه یا محل مورد نظر شما نمی دهد و بر خلاف لمینت و پارکت چوبی فضای بصری زیبایی نخواهد داشت. به همین دلیل هم بیشتر در بیمارستان و کارخانه و فضاهای فروشگاهی استفاده می شود.
حتما بخوانید :
بهترین کفپوش آشپزخانه برای خانه های نقلی