پوستر دیواری سه بعدی چیست؟
پوستر دیواری سه بعدی چیست ؟ تحولی بزرگ در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ارتباط مستقیم با خلاقیت و نوآوری دارد. پوستر دیواری سه بعدی از ابتکارات جدید و مدرن برای تغییر فضای داخلی است. دیوارها بخش بزرگی از خانه را اشغال می کنند و یکی از مهم ترین سطوح در طراحی داخلی محسوب می شوند. اگر از رنگ و نقاشی یا کاغذ دیواری های قدیمی خسته شده اید، دیوارها را سه بعدی کنید!

پوستر دیواری سه بعدی چیست؟

این محصول برای پوشش دیوار در فضای داخلی استفاده می شود. بر خلاف کاغذ دیواری یا پوستر های معمولی پوسترهای سه بعدی دارای عمق و برجستگی هستند. نحوه به کارگیری رنگ ها و ایجاد سایه روشن های تصویر به گونه ای است که یک تصویر ساده تبدیل به منظره ای واقعی و دارای بعد می شود. دستگاه های پیشرفته و مجهز به تکنولوژِ های روز دنیا در چاپ تصاویر سه بعدی استفاده می شوند. دو نوع از پوسترهای دیواری در بازار موجود است:

پوسترهای دیواری آماده

طرح های پر فروش برای چاپ تصاویر انتخاب می شوند و در تایل های آماده به فروش می رسند. انواع پوستر دیواری طرح گل، منظره، طرح های سنگی و … برای اتاق خواب و پذیرایی طراحی شده اند.

پوستر دیواری سه بعدی سفارشی

امکان چاپ تصویر مورد نظر مشتری بر روی پوستر سه بعدی وجود دارد. این تصاویر کاملا اختصاصی و بنابر سفارش طراحی می شود. انواع پوستر ورزشی سه بعدی، تصاویر شخصی و … را می توان با این تکنولوژی ، چاپ کرد.

پوستر دیواری سه بعدی

طریقه نصب پوستر سه بعدی چگونه است؟

پس از سفارش ابتدا ابعاد دیوار مورد نظر اندازه گیری می شود. به این ترتیب محصول تولیدی کاملا برای همین دیوار قابل طراحی است. با توجه به بزرگی دیوار تایل های ۲، ۴ و ۸ تکه به صورت رول برای چاپ در نظر گرفته می شود. در دیوارهای کوچکتر امکان چاپ یک تکه طرح نیز وجود دارد.

حتما بخوانید :
ترفندهای انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای خانه های کوچک

قبل از نصب پوستر سه بعدی لازم است تا عملیات زیرسازی روی سطح دیوار انجام شود. همه درزها و ترک های دیوار ابتدا با بتونه و ملات مناسب پر شده و سپس سنباده زده می شود. زیرسازی قبل از نصب کاغذ دیواری یا پوستر و حتی رنگ و نقاشی نیز الزامی است و موجب بهتر دیده شدن طرح نهایی می شود.

با توجه به اینکه هر رول دارای طرح متفاوتی است نصاب حرفه ای با دقت بسیار تایل ها را در کنار یکدیگر نصب می کند. در صورت آسیب احتمالی به یکی از تایل ها، باید کل پروژه از اول تکرار شود. پوستر دیواری سه بعدی به راحتی با دستمال نمدار تمیز می شود و ماندگاری بسیار بالایی هم دارد.