تشخیص ضد آب بودن پارکت لمینت
نحوه تشخیص ضد آب بودن پارکت لمینت

پارکت لمینت از کفپوش های چند لایه است که در پروسه ساخت با دستگاه های پیشرفته و تحت فشار و دمای زیاد تولید می شود. برخی از شرکت های تولید کننده با استفاده از تکنولوژی ساخت پارکت لمینت های ضد آب، محصولی مرغوب و با کیفیت بالاتری را عرضه می کنند. مغزی این پارکت ها از مواد گیاهی ضد آب تشکیل شده و جنس محصول مقاوم تر کرده است. تشخیص ضد آب بودن پارکت لمینت موقع خرید اهمیت زیادی دارد. قیمت محصولات ضد آب در مقایسه با دیگر محصولات، بالاتر است اما چگونه می توان پارکت لمینت ضد آب را تشخیص داد؟

تشخیص ضد آب بودن پارکت لمینت با دست زدن

پارکت لمینت دارای بافت چوبی است و در مجاورت نم و رطوبت دچار باد کردگی و تورم می شود. جهت پیشگیری از این مشکل با افزودن لایه ضد آب در پروسه تولید می توان محصولی مقاوم تر در برابر آب و رطوبت را تولید کرد. لایه های پارکت لمینت ضد آب توان نگهداری آب تا ۴۸ ساعت را دارد . موقع خرید یک تایل پارکت لمینت را در دست گرفته و با ناخن روی آن بکشید. اگر یک ماده چرب زیر ناخن حس کردید، پس مخصول در برابر نم و رطوبت محافظت شده است. این چربی به سادگی با شستشو از بین نمی رود.

نحوه  تشخیص ضد آب بودن پارکت لمینت

تشخیص ضد آب بودن پارکت لمینت با آب

یک تایل را تا نیمه در یک سطل بزرگ آب داخل کرده و بلافاصله پارکت را از آب خارج کنید. روی پارکت لمینت ضد آب قطرات آب را مشاهده می کنید. در واقع مثل قطره روغن روی بخش های مرطوب،قطرات آب دیده می شود. برای بررسی بیشتر لازم است تا این تایل را به مدت یک شبانه روز در شطل آب قرار دهید. پس از این زمان نیز با بیرون آوردن تایل پارکت همچنان قطرلت آب دیده می شود. در این وضعیت بررسی چرب بودن محصول ساده تر است.

حتما بخوانید :
کلیک پارکت یا انواع قفل و کلیک در پارکت

تست پارکت لمینت ضد آب

یکی از تایل ها را به مدت یک روز در هوای آزاد قرار دهید. بهتر است تایل در آفتاب مستقیم و دمای بیش از ۳۵ درجه قرار گیرد. اگر محصول به خوبی با مواد ضد آب پوشش داده شده باشد، در مقابل نور خورشید و گرمای هوا، تغییر رنگ نمی دهد. به خوبی تایل را بررسی کنید آیا تغییر رنگ در لبه های خارجی دیده می شود؟

خرید پارکت لمینت از فروشگاه های معتبر، ریسک کمتری دارد. فروشگاه های معتبر اجناس خود را از تولید کننده ها و برندهای معروف تهیه می کنند.