پارکت چوبی چیست
پارکت چوبی چیست ؟

پارکت چوبی چیستپارکت چوبی چیست ؟

پارکت چوبی چیست ؟ ، پارکت های چوبی بر خلاف لمینت که تولید صنعتی است، از چوب طبیعی و یک تکه ساخته شده است البته یک مدل مهندسی هم وجود دارد که از چند تکه فشرده چوب بر روی هم ساخته شده است در مدل های مهندسی گاهی چوب های رویی استحکام بیشتری نسبت چوب های زیرین دارند. پارکت های چوبی در ابتدا در هم پیچ می شدند اما با پیشرفت علم، در حال حاضر به راحتی در هم چفت شده و روی زمین می چسبند.

پارکت های چوبی اندازه های متفاوتی دارند و از تکه های بلند تا قطعات کوچک را شامل می شوند اما بر اساس مدلی که انتخاب می کنید تمام قطعات آن مدل یک اندازه و دارای ابعاد ثابت هستند. از اولین مدل های پارکت چوبی که وارد ایران شد مستطیل های کوچکی بودند که به شکل دسته ای در کنار هم قرا می گرفتند، این مدل را در اکثر خانه ها می توان دید و با گذشت زمان به مدلی نوستالژیک تبدیل شده است.

تنوع در پارکت چوبی

پارکت های چوبی با توجه به اینکه از پارکت چوبی چیستچوب طبیعی ساخته شده اند مدل های بسیار
متفاوتی دارند این پارکت ها از چوب های راش، گیلاس، بلوط، گردو و… تهیه می شوند، تفاوت در رنگ و هاله ی موجود در هر کدام از این چوب ها باعث شده تا پارکت چوبی با هر سلیقه ای منطبق باشد و با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ شده و شما را در انتخاب محدود نکند.

حتما بخوانید :
تفاوت کفپوش پی وی سی و کفپوش چوبی با کفپوش لمینت

پارکت چوبی

فضاهایی که با چوب کار شده اند یا چوب طبیعی دارند معمولا برای ما خوشایند هستند و احساس خوبی به ما می دهند، مثل جنگل یا هزیرم های انباشته شده. پارکت های چوبی هم به واسطه این حس خوب طرفداران بسیاری به خصوص در بین طراحان سرشناس دارند. شروع استفاده از چوب در کف خانه را می توان به سال ۱۶۰۰میلادی و در فرانسه دانست و امروزه این پارکت سنت و مدرنیته را در کنار هم قرار داده و از قلب تاریخ به خانه شما می آید.

پارکت چوبی چیست