طراحی نمای رومی و مدل سازی کلاسیک ( داخلی و خارجی ) در مکس
طراحی نمای رومی و از سیر تا پیاز آن

طراحی نمای رومی و از سیر تا پیاز آن

اصولا، هر فردی طرفدار یک سبک از طراحی هست و علاقه منده که خونش رو به اون روش طراحی کنه. طراحی نمای رومی، یکی از روش های پرطرفدار طراحی نما هست. طراحی نمای رومی، علاوه بر زیبایی و ظرافت، یک سبک طراحی نمای کلاسیک هست که خیلی ها به اون علاقه دارن. بنابراین اگر که می خواید درباره طراحی نمای رومی بیشتر بدونید، در ادامه این مطلب با وب سایت دیجی پارکت همراه باشید.

طراحی نمای رومی و مدل سازی کلاسیک ( داخلی و خارجی ) در مکس

چرا طراحی نمای رومی رو انتخاب کنیم؟

میشه گفت مهم ترین و قانع کننده ترین دلیل برای استفاده از سبک طراحی نمای رومی، کلاسیک بودن اون هست. میدونید که سبک کلاسیک، در هنر بسیار طرفدار داره و در رشته های مختلف هنری هم از اون استفاده میشه. همچنین بعضی منتقدان نمای رومی، معتقدن که این سبک برخلاف فرهنگ ایرانی هست؛ اما در واقع، چون این، یه سبک کلاسیکه، میشه از اون در تمام نقاط دنیا استفاده کرد.

همچنین در صورتی که نمای رومی به خوبی و به دقت اجرا بشه، بسیار زیبا خواهد شد. علاوه بر زیبایی خاص این طراحی، قیمت اجرای اون هم در مقایسه با بعضی سبک های دیگه کمتر هست.

طراحی نمای رومی و مدل سازی کلاسیک ( داخلی و خارجی ) در مکس

طراحی نمای رومی چه ویژگی هایی داره؟

به طور کلی، نمای رومی سه ویژگی مهم داره که این نوع طراحی رو از بقیه سبک ها متمایز میکنه.

  1. مورد اول درباره قوس های به کار گرفته شده در ساختمان هست. در طراحی نمای رومی، تمام قوس ها به شکل عریض و گرد اجرا میشن. این موضوع، یعنی قوس های عریض و گرد کار رو زیباتر میکنه.
  2. اصل دوم در نمای رومی، درباره ستون های استفاده شده در نما هست. باید دقت کرد که این مورد در رابطه با ستون های مستقله. در واقع در این نوع طراحی، ستون ها به شکل دوریک، یونیک و یا قرنتی ساخته میشن.
  3. سومین ویژگی از ویژگی های مهم نمای رومی، در رابطه با دیوارها هست. در این سبک از طراحی، دیوارها به شکل ستون های با جنبه صرفا تزئینی ساخته میشن.
  4. همچنین طراحی داخلی نیز باید همسان با نما طرحی کلاسیک داشته باشد.
حتما بخوانید :
ایده های دکوراسیون اتاق بزرگ

طراحی نمای رومی و مدل سازی کلاسیک ( داخلی و خارجی ) در مکسطراحی نمای رومی و مدل سازی کلاسیک ( داخلی و خارجی ) در مکسطراحی نمای رومی و مدل سازی کلاسیک ( داخلی و خارجی ) در مکس

طراحی نمای رومی و مدل سازی کلاسیک ( داخلی و خارجی ) در مکس

بهترین روش اجرای طراحی نمای رومی چیه؟

حتما این موضوع رو در یاد داشته باشید که نمای رومی باید توسط افراد متخصص و معمارهای ماهر انجام بشه. بنابراین، برای اینکه بهترین نتیجه رو بگیرین حتما از افراد ماهر کمک بگیرید.

اگر می خواهید شما هم یکی از این افراد ماهر در زمینه طراحی و ارائه نمای رومی باشید جزئیات پک آموزشی زیر را حتما مطالعه کنید :

طراحی نمای رومی و مدل سازی کلاسیک ( داخلی و خارجی ) در مکس

 

در این مطلب از دیجی پارکت، با طراحی نمای رومی آشنا شدید. این سبک از طراحی در دسته بندی سبک های کلاسیک قرار میگیره و زیبایی خاص خودش رو داره. به همین دلیل افراد بسیار زیادی طرفدار اون هستن. اگر شما هم میخواید که اون رو اجرا کنید، حتما از معماران باتجربه و ماهر کمک بگیرید. بازدید از بقیه قسمت های سایت مثل پرده زبرا، پرده کرکره فلزی و … رو هم فراموش نکنید. شاد باشید!

#نمای_منزل     #طراحی_نما     #نمای_رومی     #طراحی_نمای_رومی     #ویژگی_های_طراحی_نمای_رومی     #دیجی_پارکت