نرم افزار معماری رویت، معرفی، کاربردها و بیشتر!
نرم افزار معماری رویت ، معرفی ، کاربردها و بیشتر!

نرم افزار معماری رویت ، معرفی ، کاربردها و بیشتر!

امروز، در برهه تاریخی زندگی می کنیم که عصر اطلاعات نام گرفته. امروزه، تقریبا همه چیز به صورت علمی و با رایانه و دستگاه های پیشرفته انجام میشه؛ از پزشکی تا تهیه پوشاک و غذا! معماری هم از این قاعده مستثنی نیست. امروزه، نرم افزارهای معماری زیادی مثل نرم افزار رویت (Revit) به وجود اومدن. این نرم افزارها، مثل رویت که یک نمونه کامل از اونهاست، امکان طراحی، رندر و… رو به شما میدن. اگر که می خواید با نرم افزار رویت، که یکی از بهترین نرم افزارهای معماری هست آشنا بشید، در ادامه با دیجی پارکت باشید.

نرم افزار رویت چیست؟

نرم افزار رویت، یک نرم افزار کامل و جامع معماری هست که به معمارها کمک میکنه که کارهای طراحی، برآورد هزینه ها و … رو به راحتی انجام بدن. در واقع نرم افزار Revit، یک نرم افزار همه فن حریف و یک دستیار توانا و سریع برای مهندسان عمران هست. این نرم افزار که در سال ۲۰۰۰ میلادی ساخته و عرضه شد، میتونه به پروژه های معماری سرعت بی نظیری ببخشه و حتی در صرفه جویی هزینه ها هم کمک کنه.

کاربرد نرم افزار رویت

این نرم افزار، در واقع میتونه همکاری بین رشته های و مهندسان ساختمان سازی رو برقرار و اونها رو با هم هماهنگ کنه. مهندسین رشته های مختلف ساختمان سازی، می تونن با استفاده از نرم افزار Revit، پروژه رو بررسی کنن و براورد دقیقی از نتیجه، هزینه، زمان و … داشته باشن.

 

رندر و مدل سازی، مهم ترین کاربردهای رویت

مهم ترین کاربردهایی که نرم افزار رویت میتونه برای مهندسان رشته های ساختمانی داشته باشه، ایجاد تصاویر رندر شده و همچنین مدل سازی هست. در ادامه توضیح مختصری در این باره داده میشه.

رندر با رویت

 

قابلیت رندری که این نرم افزار در اختیار شما قرار میده، میتونه به تصمیم گیری شما کمک شایانی کنه. با نرم افزار Revit میتونید یک تصویر طبیعی (و نه هندسی) از نتیجه نهایی کار داشته باشید. همچنین موتور رندر این نرم افزار، قابلیت زوم، انتخاب روشنایی و شدت بافت ها و استفاده از متریال های مختلف رو به شما میده.

حتما بخوانید :
بهترین نرم افزارهای معماری برای موفقیت در معماری

مدل سازی با نرم افزار Revit

 

یکی دیگه از کاربردهای مهم و بسیار مفید این نرم افزار، قابلیت مدل سازی سه بعدی اون هست. شما با استفاده از این نرم افزار، میتونید با استفاده از اشکال هندسی سه بعدی، تمام یک ساختمان رو طراحی کنید. این طراحی مختص محیط بیرونی نیست و امکان طراحی محیط داخل هم وجود داره.

در این مطلب، با نرم افزار معماری Revit و کاربردهای اون آشنا شدید.

اگر که می خواید کار و طراحی با این نرم افزار رو به صورت کامل یاد بگیرید

 

می تونید از پکیج آموزش نرم افزار رویت که حاوی حدود ۵۶ ساعت فیلم آموزشی باکیفیت هست استفاده کنید. برای اینکار روی لینک کلیک کنید و یا به وب سایت دیجی پارکت مراجعه کنید. موفق باشید!

#معماری     #طراحی_ساختمان     #مدل_سازی     #رندر     #رویت     #نرم_افزار_رویت    #Revit      #دیجی_پارکت

منبع