کفپوش مناسب حیوانات خانگی
کدام کفپوش مناسب حیوانات خانگی است؟

امروزه حیواناتی مانند پرندگان، سگها و گربه ها، جای خود را در خانه ها باز کرده اند. این هم خانه های بی آزار نیاز به رسیدگی و مراقبت دارند. اگر از یک یا چند حیوان کوچک نگهداری می کنید حتما از لوازم و بخصوص پارکت و کفپوش مناسب حیوانات خانگی استفاده کنید.

کفپوش مناسب حیوانات خانگی چه ویژگی هایی دارد؟

اگر از یک حیوان خانگی نگهداری می کنید باید کفپوشی برای منزل خود انتخاب کنید که از یک سو زیبایی خانه شما را تامین نماید و از سوی دیگر سلامت حیوان و اعضای خانواده را به خطر نیندازد. پس در هنگام انتخاب کفپوش به موارد زیرتوجه کنید:

پاکیزگی

حتی یک حیوان خانگی باهوش و تربیت شده نیز ممکن است گاهی زمین را کثیف کند. پس باید از پارکت و کفپوشی استفاده کنید که به راحتی تمیز شود و کمترین میزان آلودگی را جذب کند.

مقاومت کفپوش خانگی

اغلب حیوانات دارای پنجه و ناخن های محکمی هستند که می تواند کفپوش را دچار خراشیدگی کند. این خراشیدگی ها علاوه بر ظاهر نامناسب، محل تجمع آلودگی و باکتری ها نیز هستند. پس از کفپوش های مقاوم و بادوام استفاده کنید.

دمای سطح کفپوش

حیوانات خانگی دست ها و پاهای خود را روی زمین قرار می دهند و گاهی روی زمین دراز می کشند. پس توجه کنید که کفپوش در فصل زمستان سرد نشود.

ایمنی کفپوش

کفپوشی انتخاب کنید که حیوان خانگی تان به راحتی روی آن حرکت کند و لیز نخورد.

کفپوش برای حیوانات خانگی

کفپوش مناسب حیوانات خانگی

با توجه به ویژگی هایی که ذکر شد ، به نظر می رسد بهترین انتخاب ها یکی از این موارد هستند:

پارکت لمینت

لمینت کفپوش زیبایی است که برای حیوانات خانگی است. کفپوش های لمینتی از دوام نسبتا بالایی برخوردار هستند و به راحتی تمیز می شوند. پارکت لمینت های جدید در برابر خط و خش و پنجه سگ و گربه آسیب نمی بینند.

حتما بخوانید :
چطور از کفپوش خانه در تابستان مراقبت کنیم ؟

کفپوش وینیل

وینیل نوعی کفپوش پلاستیکی محصوب می شود. این نوع کفپوش آلودگی، لکه و باکتری ها را جذب نمی کند و به راحتی می توانید آن را تمیز کنید. همچنین کفپوش وینیل دوام بالایی دارد و دچار خراشیدگی نخواهد شد.

سرامیک کفپوش مناسب حیوانات خانگی

کفپوش های سرامیکی بسیار مقاوم هستند و در صورت آلوده شدن به آسانی تمیز می شوند. اما ممکن است حیوانات روی آن لیز بخورند. همچنین در فصول سرد، کفپوش سرامیکی بسیار سرد خواهد شد. اگر کف خانه با سرامیک پوشیده شده در اولین فرصت نصب کفپوش وینیل یا پارکت لمینت را برای راحتی حیوانات خانگی انجام دهید.