صدای پارکت لمینت
دلیل صدای پارکت لمینت چیست؟

با نصب پارکت لمینت ، دکوراسیون داخلی زیباتر می شود. این کفپوش های مدرن به سادگی و در زمان کوتاهی نصب می شوند و قیمت مناسبی هم دارند. احساس گرمی و صمیمت در ساختمان هایی که با انواع پارکت لمینت جدید یا پارکت های چوبی کف سازی شده اند، بسیار بیشتر است. اما در برخی از موارد به هنگام راه رفتن روی کفپوش، صدای ناخوشایند و آزار دهنده ای شنیده می شود. این صدا شباهت زیادی به جیر جیر دارد و انگار پارکت ها این صدا را ایجاد می کنند. صدای پارکت لمینت به علل مختلفی ایجاد می شود. با شناسایی علت صدا می توان به سادگی مشکل را برطرف کرد.

نصب پارکت لمینت

عموما علت اصلی این صدا مربوط به نصب نامناسب پارکت لمینت است. به طور معمول نصاب حرفه ای تایل ها را به مدت ۲۴ ساعت در فضای مورد نظر قرار می دهد تا دمای پارکت لمینت و محیط یکسان شوند. این امر کمک زیادی به نصب صحیح و ایجاد فاصله مناسب بین تایل ها می شود و در نهایت صدای پارکت هم اصلا شنیده نمی شود. البته فراموش نکنید که پس از نصب هم حداقل ۲ تا ۳ ساعت از قرار دادن اثاثیه سنگین روی کفپوش خودداری کنید. نصب ضعیف علت اصلی تولید صدای جیر جیر موقع راه رفتن روی پارکت است.

دلیل صدای پارکت لمینت

صدای پارکت لمینت و زمین ناهموار

برای نصب پارکت لمینت نیازی به کفسازی نیست ولی اگر سطح کف دارای ناهمواری باشد حتما کف سازی انجام می شود. کوچکترین ناهمواری و ناصافی در کف موجب ایجاد صدای پارکت در حین راه رفتن می شود. قبل از نصب لازم است تا ابتدا کف ساختمان به خوبی بررسی شود.

رطوبت دلیل صدای پارکت لمینت

پارکت لمینت های جدید دارای لایه ضد آب هستند و مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارند. اما این امر به مفهوم نصب پارکت در زمین مرطوب نیست. رطوبت دائمی موجب باد کردن تایل ها می شود. صدایی که موقع راه رفتن از پارکت می شنوید مربوط به همین پارکت های متورم و باد کرده است. با تعویض قطعات آسیب دیده به سادگی مشکل برطرف می شود.

حتما بخوانید :
رویه پارکت لمینت براساس انواع برجستگی و براقیت

کیفیت ساخت پارکت لمینت

کفپوش های استاندارد و با کیفیت قیمت بالاتری دارند ولی تا سال های زیادی بدون آسیب باقی می مانند. استفاده از محصولات نامرغوب و پارکت های غیر استاندارد، به مرور مشکلاتی را ایجاد می کند. حتی وقتی بدون کفش هم روی کفپوش راه می روید صدای ناخوشایندی شنیده می شود. این مشکل در ابتدا محسوس نیست ولی با گذشت زمان بسیار آزار دهنده می شود.