کاغذ دیواری دخترانه
چگونه بهترین کاغذ دیواری دخترانه را انتخاب کنیم؟

اتاق خواب یک فضای شخصی و محل استراحت و به آرامش رسیدن افراد است. به همین دلیل دکوراسیون و چیدمان آن باید مطابق با سلیقه هر شخص طراحی شود. طراحی دکوراسیون اتاق دخترها نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید مطابق با سن و علایق آنان صورت گیرد. جدا از چیدمان لوازم اتاق، انتخاب یک طرح کاغذ دیواری یا پوستر دخترانه می تواند به ایجاد حس مالکیت، افزایش اعتماد به نفس و ایجاد نشاط در فرزندانتان کمک کند.

رنگ های مناسب برای اتاق دختران

انتخاب رنگ کاغذ دیواری یا پوستر یکی از دشوارترین کارها است. کاغذ دیواری های دخترانه معمولا دارای رنگ های شاد که با سلیقه اکثر دخترها مطابقت دارد، طراحی می شوند. برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری باید چند نکته را در نظر بگیرید:

سن : معمولا دخترهای کم سن و سال به رنگ های تند مثل صورتی پررنگ علاقه بیشتری دارند. اما دختران بزرگسال رنگ های ملایم را می پسندند. برای اتاق نوجوانان نیز می توان از ترکیب دو یا چند کاغذ دیواری با رنگ های مکمل استفاده نمود. اما باید در انتخاب رنگ ها و محل نصب هر رنگ از کاغذ دیواری ها بسیار دقت شود تا نتیجه مطلوبی حاصل گردد.

لوازم اتاق: رنگ کاغذ دیواری باید با رنگ سایر لوازم اتاق هارمونی داشته باشد.

ابعاد اتاق: رنگ ها می توانند باعث بزرگتر یا کوچکتر دیده شدن اتاق شوند. بنابراین بهتر است در اتاق های کوچک از رنگ های روشن تر استفاده شود.

طرح های کاغذ دیواری دخترانه

طرح های کاغذ دیواری دخترانه

در گذشته طرح کاغذ دیواری ها بسیار محدود بود. اما امروزه کاغذ دیواری های زیبایی با طرح ها و نقش های بسیار متنوع، از شخصیت های کارتونی گرفته تا حروف الفبا و گل ها و حیوانات، در بازار وجود دارد. به همین دلیل علاوه بر رنگ کاغذ دیواری دخترانه باید به طرح آن نیز توجه کرد.

اغلب دختر بچه های کم سن و سال به طرح هایی مثل پرنسس های دیزنی علاقه دارند. برخی از آنان نیز به طرح های کارتونی دیگر علاقه مند هستند.

حتما بخوانید :
کاغذ دیواری طرح چوب در دکوراسیون داخلی

انتخاب کاغذ دیواری یا پوستر برای نوجوانان کمی مشکل تر است. طرح های راه راه، خال دار یا کاغذ دیواری های خاص با نوشته های انگلیسی، برای این گروه سنی جذابیت بیشتری دارد. برای انتخاب طرح کاغذ دیواری دخترانه از دخترتان کمک بگیرید.

عده بسیاری از دختران جوان نیز طرح های بسیار ساده را برای کاغذ دیواری می پسندند. همچین استفاده از کاغذ دیواری های سه بعدی با طرح های شیک و آرامش بخش هم ایده مناسبی است. اما دخترهای پر انرژی، پوستر سه بعدی ورزشی را بیشتر می پسندند.