دکوراسیون خانه ، از کجا و چگونه شروع کنیم
دکوراسیون خانه ، از کجا و چگونه شروع کنیم (قسمت اول)

تبریک میگم شما تصمیم گرفته اید که دکوراسیون خانه ی خود را دیزاین کنید…

آیا میخواهید خانه ی جدید خود را از نو دیزاین کنید یا تزئینات جدیدی در دکوراسیون خانه قدیمی تان که سالهاست در آن ساکن هستید انجام دهید؟

دکور خانه یک کار چالش برانگیز و پر از تصمیمات پر هزینه است…
چطور متوجه شویم که چه طرحی برای شما مناسب است؟
آیا این کار را میتوانید خودتان انجام دهید و یا به کمک یک طراح ماهر نیاز دارید؟
و چه مقدار میتوانید هزینه کنید؟

با مجله دیجی پارکت همراه باشید ، در این مقاله من شما را به همراه خودم به درون تمام مراحل دکوراسیون خانه می برم، از ایده ها و طرح های اولیه الهام بخش تا انتها و طراحی نهایی، درباره نحوه انتخاب رنگها، خرید مبلمان و چیدمان آن ؛ اینکه کجا می توان صرفه جویی کرد و کجا باید خرج کرد.
اما قبل از اینکه شما هریک از این کارها را انجام دهید به اطراف خود نگاه کنید.

دکوراسیون خانه ، از کجا و چگونه شروع کنیم

نگاهی انتقاد آمیز به خانه کنونی خود بی اندازید. چه چیزهایی را در آن دوست دارید و چه چیزهایی را دوست ندارید و نمی پسندید؟ آیا از زیبایی دکور خود احساس رضایت می کنید؟ درباره ی راحتی و پارچه ها و رنگ ها چطور؟

حتما بخوانید :
چگونه کفپوش مجتمع تجاری را انتخاب کنیم؟

از این روش برای یادگیری استفاده کنید. هر چیزی را که دوست دارید در طراحی جدید هم تکرار کنید و هرچیزی را که دوست ندارید تکرار نکنید چون فقط برای شما جالب و آشنا هستند.

دکوراسیون خانه ، از کجا و چگونه شروع کنیم

لیست خواسته های خود را بنویسید.

در این لیست بدون در نظر گرفتن هزینه هر چیزی را که میخواهید بنویسید. سپس کارهایی که می توانید خودتان برا دکوراسیون خانه انجام دهید و کارهایی که همین حالا می توانید انجام دهید و در نهایت کارهایی که باید برای آنها صبر کنید را بنویسید.

شروع به جمع آوری عکس هایی از اتاق هایی کنید که طراحی آن ها را دوست دارید ، در این صورت شما با این عکس ها به طراح خود کمک می کنید که خواسته و شخصیت شما را بهتر بشناسد.

اینستاگرام دیجی پارکت یکی از بهترین مراجع برای شروع است، چون عکس های بسیاری در اختیار شما قرار می دهد.

 سعی نکنید فقط با یکبار دیدن عکس ها را انتخاب کنید بلکه چند هفته و یا حتی چند ماه وقت خود را به دیدن تصاویر اختصاص دهید. در این زمان عکس های بیشتری را میبینید که به سلیقه ی شما نزدیک تر است. همچنین عکسی که روز اول برای شما جذاب و قابل قبول می باشد شاید بعد از ۲۰روز از دید شما زشت و غیرقابل قبول بنماید.

حتما بخوانید :
'زاها حدید' (ZAHA HADID) معمار برجسته عراقی انگلیسی درگذشت

دکوراسیون خانه ، از کجا و چگونه شروع کنیم